St.Martin

Üllatusmoment on tulla lennujaamast välja ja mitte keegi ei jookse sind pikali takso või moto pakkumisega, keegi isegi ei tee välja, et sa tulid! Aahh, euroopaa!!! Seisad nii kaua rahus ja võidki seisma jääda, keegi ei tülita ikka. Lõpuks läksin otsisin taksojuhi (äge paks neegrimutt) ja küsisin, et mis keeles teil siin saarel üldse räägitakse, alustuseks…Hollandi poolel on igatahes naljakas inglise keel. Prantsuse poolel muidugi prantsuse keel.
Saare ümber läheb üks tee ja autosid on palju, veerandosa saarest toimub põhiliiklus IMG_9103kummipaatidega.Mõlema poole vahet nii prantsuse kui hollandi saab paadiga, kuna saare sees on suur laguun. Lapsed, koerad, jalgrattad kummipaati ja edasi kuhu vaja.        Üldiselt pole sel saarel väga midagi teha(räägin loomulikult endast, vbl teistel on), kui sul just pole jahti või paati või laeva mida vaja seal putitada, parandada, purjeid vahetada või juppe osta. Poed, angaarisuurused, mis müüvad jahtide “juppe” on a la nagu Karnaluks käsitöölisele….ja mulle ainsad tuttavad asjad poes olid crocsid ja päästevestid… niisiis me Britiga raamaturiiulist kaugemale ei läinud, et väheke targemadki välja paista ja kirsiks tordil leidsime sellise raamatu:”Sailing for Dumbs” ! Aga kuna me pole veel päris kindlalt otsustanud kumbki, kas me edaspidi ikkagi tegeleme sellise asjaga, sest minul oli seekord kogu aeg süda paha ja tema kardab (ühed surfarid kõik…!) laineid ja purje vaadata ning kõikide maailmajagude ja merede purjetamisraamatute rivis puudus Polüneesia saarte kohta käiv raamat, siis ei hakanud shoppama! Ka organiseerisime endale jõuluõhtust suurest vaimustusest prantsuse hõrgutavatest söökidest-jookidest toreda pohmelli, millega oli eriti meeldiv  järgmisele saarele loksuda…Nüüd siis teab, seda õppetundi ka!

Hollandi pool mulle  kohe üldse ei meeldinud, ainus atraktsioon on seal, rannas selfide tegemine, kust lennukid üle sõidavad väga madalalt. Prantsuse pool on etem, kasvõi juba keele ja toidu pärast, aga siiski, liiga täis ehitatud ja ruumi pole.                                                                                           Orkaanid lammutavad siinkandi saartel ka kõvasti. Kui Dominikaanis Conzalo tegi ainult ilusad lained siis St.Martinil uputas ära 60 jahti. Kõik kohad on laeva vrakke täis, sama ka St.Barthsil. Ja need mis muutusid kasutuskõlbmatuks, kuid päris ära ei uppunud, seisavad nii kaua kuni keegi kodutu või peaaegu kodutu neid skvottima hakkab. Ja samas saab peale orkaane ka täitsa ametlikult osta u.10 000 daalaga jahi ja seal elama hakata. Pole vaja korterit osta, makse maksta, aitab kummipaadist millega maal käia. Et siis on eraldi uhketele jahtidele kohad, kus parajasti oli ka SteveJobs’i jaht ja muud sellised ja siis uppunute või pooluppunute ja mahajäetud jahtide osakond… Igaühel oma boks, igaühele midagi…

Sõiduks ei kõlba, aga elamiseks küll:
IMG_9110

 

 

 

 

Selle mehe laev, kes ise kahjuks enne ära suri, kui aparaat valmis sai:IMG_9094

 

 

 

 

IMG_9092

 

Prantsuse poole peal saare kirdeosas ma üritasin ka purjelauaga sõita ja sain üsna ruttu aru, et Cabarete on ikka täielik paradiis, no surfiparadiis. Pole küll valget liiva ja läbipaistvat sinist vett ega prantsuse toitusid, veine ja sellise tasemega kohvikuid ja restorane kui Orient Bays, St.Martinil, aga… Seal on väike Vela, selline pisike ongi. Tuul tuleb otse sisse, mis tähendab, et peab vaeva nägema kõvasti ja merele krüssama ja samas peab kogu aeg hoidma kõrgust, sest kaldale lähemale tulles on täiesti metsikult igasugu poisid ja märke, jette, vee-batuute turistidele, ujujaid, fly-board’itajaid, muid turiste igasugu atribuutidega vees, natuke lohetajaid(need viiakse paadiga merele ja siis lastkse allatuult kaldale tulema, kui nad ei oska veel eriti sõita, kui oskavad siis ei sega:)

IMG_8903Kõige hullem asi oli mererohi, mida on kogu ookean igalpool täis(v.a Cabarete) Ja see on pikkade juttidena või mitme ruutmeetri suuruste latakatena meres ja nii ligidal kui täitsa kaugel. Ja seda on väga palju. Ära küljset ei hüppa, peab käega võtma või seisma ja raputama. Mererohi olla Conzalost saadik ehk siis 4 kuud juba. Sõita oli niisiis igatepidi väga halb (rentisin ka freeride asjad, polnud omi kaasas) kuid Orient Bay rannas on täiesti superluks chillida, arvestades seda pranstuse  jumalikku toitu ja jooke ja ilusaid kohvikuid, restorane, kus ei ole plastmass-toolid ja kus mängib kvaliteetse soundiga väga hea kariibi muusika… Sest erilist kariibi hõngu sellelt saarelt ei leia.

 

 

 

 

 

Rubriigid: surf, travel, sildid: , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s