Surfff!!!

Hola! Ma olen selle kirjutamisega nii laisaks läinud, üldse ei ole tunnet tulnud peale… Või on asi selles mañana nakkuses, see hakkab külge… Tõesti iga päev mõtlen, et homme teen ja nii need nädalad lâhevad ja siis juba kuud ja siis lööd käega, sest nii kaua aega möödas… Näiteks viin pesu lavanderìasse pesta ja öeldakse, et tule homme peale kuut järele. Lähen ülehomme, ikka pole valmis…tule poole tunni pärast.Pole mõtet üritadagi. Autorendist dokumente anti mulle kuu aega… Iga päev öeldi, et tule tunni aja pärast ja ma läksin järgmisel päeval ja siis peale paari päeva, ma mõtlesin, et milleks neid dokumente üldse vaja? Selline stiil hakkab külge, pean tunnistama, ega ei olegi kuhugi kiiret, aeg voolab täiesti vabalt ja teises tempos. Ainult siis hakkab kiire kui puhub või on lained…. Seda haigust ei ravi ka mañana-elustiil, eile jooksin ilma trapetsita merele, nii kiiresti tahtsin jõuda.
Aga kuna ma olen tegelenud rohkem praegu lainelauatamisega, siis ma kirjutan kõigepealt sellest.
photo 2Surf on super äge! Kunagi ma unistasin lainelauaga sõitmisest, umbes lapsena või nii, aga nii see aeg läks ja poleks uskunud, et ma lõpuks ikkagi seda tegema päriselt hakkan. Sest seda ei saa teha nii, et korra käid kuskil sõitmas, õpid jne ja siis lähed eestisse. Ei, ainult nii on võimalik kui elad lainete juures. Ja üks mis kindel minu jaoks on surfata võimalik, nii, et hea on, ainult ja ainult nii soojas, kus ei pea kunagi kalipsot kandma. Jaa veel- surf on ülimat kasulik workout ka, igas mõttes. Jõusaali pole vaja, ega mingeid muid trenne. Mõtlesin, et otsin endale jõusaali kus käia trennis, siis selgus, et meie majas Spas, kus elame on trennid 4x nädalas pluss veel salsa tunnid 2x nädalas ja iga nurga peal on joogad ja capoeirad ja mida kõike veel…aga tegelikult ma isegi ei mõtle ühegi muu trenni peale, sest lainelauaga möllamine on tuhat korda efektiivsem kui mingi jõusaal pluss emotsioon, soe vesi, ilus rand, toredad inimesed, päike või vihm või vikerkaared hommikuti, no mida veel vaja on? Surf on väga kõva trenn ma ütlen. Nii aeroobne, kui ka musklitele. Väga,väga tõhus! Ainus jama, eks me varsti maksame lõivu, vahetame musklid kortsude vastu, aga no mis teha…
Algus ei olnud minu jaoks kuigi paljulubav. Mul ei ole ju kannatust üldse. Käisin õppelauaga, mis on selline paks ja pikk. Ilma instruktorita muidugi mõista. Brit õpetas kuiva trenni ehk teooriat ja siis kaldalt teine kohalik instruktor poole silmaga vaatas ka ja hiljem seletas mis valesti tegin jne. Otsisin kogu aeg kohta, kus kedagi ei oleks kellele ette jääda ja ise otsa sõita. Aga sellistes kohtades kus kedagi ei ole, ei ole ka laineid. Tegelikult isegi võib tulla, aga neid peab kauem ootama. Mulle oli see igatahes mõistuse vastane, teistega koos, kuidas ma sealt pääsen, kõikide vahel oma suure punase lauaga, roosad sussid jalas, noh, nii need algajad kõik välja näevad… Kohalikel prodel oma ala, kus on palju suuremad lained ja sealt ma hoidsin muidugi nii kaugele, teise ranna otsa võib öelda. Brit sõidab seal ja mul on vaja vahest talt instruktsioone… Sinna niisiis algajad ei tohi oma nina toppida, seal võib lihtsalt tappa saada. Sest siin käib ikka kõva võitlus kes laine saab ja kes kelle eest ära võtab ja kohalikud võivad ülbed olla ja teistest üle sõita, aga muud oinad saavad sõimata.( nüüdseks õnneks me oleme suht peaaegu kohalikud juba ka, nii, et edaspidi väga probleeme ei tohiks olla ja ” kõige vihasemad kohalikud” on sõbrad:)
Alguses, ehk peale paari korda olin täitsa kindel, et mina ei hakka kunagi päris lainelauaga, väiksega sõitma. Mõtlesin juba osta omale ühte suurt-suurt longboardi.
Ja oli ka selliseid päevi, kus ma mõtlesin, et see surf on üks täielik jama, misasja on mòtet aerutada seal kõik kohad valusaks, tund aega selle jaoks, et paar lainet saada ja siis 20 sekundit sõita nendega, parem windsurfan ja saan tund aega nautida järjest…aga no, ega ma ei olnud siis veel tunda saanud, mis see on tegelikult ja enam ma nii ei mõtle!
Ja õnneks mul ikkagi edenes nii, et 6 ndal korral anti mulle päris lainelaud, et nüüd on aeg sellega minna. Siis ei saanud susse jalga panna kui mul on päris laud! ( need on vajalikud, et siile jalga ei astuks ja seal algajate osakonnas või tegelt seal kus teisi pole, on nii madal vesi, et kui lainele saad ja siis sõidad phmts alla põve vees juba varsti, kui kukud tuleb ennast nii lapikuks teha kui võimalik, sest nii saab siilid kannikasse ka kukkuda)Ja kui ma juba ilma sussideta, mis on niisiis esimene algaja tunnusmärk, ja mitte algaja lauaga laineid ootasin, siis oli ikka täiesti teine maailm kohemaid ja julgesin inimeste sekka ka minna! Ja sain selle lauaga kaks head lainet-45min jooksul, see on tegelt väga ok tulemus. Lained olid u.mulle õlani toopäev. Täielik öö ja päev nende laudade vahe ja loomulikult enam ma tagasi sellele algajalauale ei läinud. Ütleme nii, et see päev ma sain natuke õrna aimu, mis tunne see surf tegelikult olema peaks…Järgmine kord läksin juba nii ässaks, et proovisin veel väiksemat lauda ja teise kujuga(fish) aga see oli mulle veel keeruline ja liiga äkiline minu arust, nii, et jäin selle ” oma” laua juurde. Mõistlik on kogu aeg käia ühe ja samaga harjutamas ka.
Ja lõpuks eelmisel laupäeval ehk siis kokkuphoto 10ndal korral kui ma Briti meelitusel olin seal prode koha kõige äärepeale julgenud minna( kus laineid tavaliselt pole, sest seal on kanal kust tullakse sisse ja pelae seda kaugemal on väga hullud lained, kus sõidavad juba väga vähesed) õnnestus mul saada sellisele lainele, mis oli vähemalt poolteist minu pikkust,või suuremgi ehk siis ikka väga suur. Ja sõita see laine päriselt ära! Tegelikult ta läks veel edasi, aga ma ei osanud. See oli päris! Nagu filmis! Nii peakski surf kogu aeg olema. Väga vinge, täitsa pekkis! Vähemalt ma sain nüüd teada, mis tunne on! Teised ikka kiitsid ka, et nii woooow, hea laine said! Karjusin kogu laine aja, ise ei mäleta, pärast sain teada. Pärast õnnestus teine selline veel! Üldiselt pole paha, või õigemini on kohutavalt hästi, sest üks surfi-instruktor tegi päris imestunud nägu ja ütles, et tavaliselt enamus algajaid ei saa ka 13 korraga ühtki lainet. Rääkimata millestki sellisest. Ma siiski neid eelmisi laineid nüüd üldse ei tahagi arvestada, sest SEE ON SEE!!! Ja ega ma ei ütle kellegile siin, et ma nii vähe käinud olen tegelikult, kindlam olla nende vahel…Nokk kinni-saba lahti-nii see on, sest seal kus on head lained, on palju või metsikult palju rahvast, seal kus rahvast ei ole, ei saa ka midagi sõita. Seal kus lained suured, on ka vesi sügav, ei pea siile ega riffe kartma väga, kuigi ikka jääb võimalus laine alla sattudes kohtuda nendega. Valik on ikkagi halb. Eks ma nüüd vaikselt taipan ka, kellel kus ja millal eesõigus ja proovin ka nahhaalsemaks hakata ja parematesse kohtadesse trügida. Vastik on ikkagi kui on palju rahvast ja tahaks omaette rohkem ruumi. Käime hommikuti peale laste kooli viimist ehk siis 8 olen vees. Viimane aeg. Varem oleks veel parem. Tuul on null nii vara ja lihtsalt imeilus on! Aga kool hakkab 7.45. ja enne seda ei tule küll. Nädalavahetuseti on kohutavalt palju rahvast ja kui on mingi super prognoos, siis sõidab igalt poolt hunnikutes rahvast kohale, nii, et üldse ei mahu ära. Ja praegu on nii low-season kui üldse olla saab turistide mõttes. Varsti läheb jamaks kui veel juurde tuleb…Prod sõidavad slaalomit inimmärkide vahel ja mina pean maha hüppama kui keegi ette jääb. Täna üks rikkus mu ainsa hea laine ära sest oleksin talle otse peale sõitnud. Täna ei olnud nii hea päev. Aga sama on igal surfialal, kõik päevad ei ole juhuuuu-head!
Meil oli Britiga plaan või unistus, et kui talvel 3meetrised lained on, siis selleks ajaks oskaks ja julgeks nendega sõita. Tundub, et võibki osutuda tõelisuseks see plaan! Paari päeva pärast saab kuu täis, millal alustasime.
Minul on harjutada vaja palju,palju, palju ja DuckDive’ i ma pole julgenud kordagi üritada, no aga kui hull see olla saab, homme proovin! Igatahes minu arust oleks puhas patt jätta need lained sõitmata ja metsikult ilusad hommikud maha magada kui need siin teepeal ees on… Ja mul on tohutult hea meel, et Brit siia sattus ja mind õpetab ja koos käia saame, ilmselt üksi ma nii entusiastlik ei oleks!

 

 

Rubriigid: surf, sildid: , , , , , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s