See you in the reef!

Ma ei karda enam laineid! Üldse ei karda!!
Siin öeldakse merele minnes üksteisele :see you in the reef! Ja muidu kes ei sõida seal: niisama have fun!
Täna oli selline hommmik, et kl 10 oli lauspilves ja paduvihm.Aga kell 11 oli lauspäike ja tuul üle 20knotsi! Eile oli ülihalb surfipäev, asjade vahetamise & chopi päev, aga täna 3h super. 5.0ga(läksid järjest Combat, theFly, Atlas-lihtsalt, et tunneks vahet lõpuks neil) 86l(palju, tean aga mõni päev on mugavam sellega sõita)vahest teed õiged valikud ja on ülihea sõita, vahest sählad niisama tulutult laudu vahetada, aga ikkagi pole hea… Eelmisel nädalal ma confirmisin endale ametlikult, et sõidan nüüd päriselt ja kogu aeg riffil! Kuid väike pisike hirmuke oli ikka kaasas:) Täna, tundsin, et enam pole mingit hirmukübetki. Päris korralikult sain loputada, sest lained on suuremad nüüd, aga üldse ma enam neid ei karda.Absoluutselt.Las loputavad-mitte midagi ei juhtu. Hüppan lainest-ja kujutate ette- maandun glissi!!!Jaa siis tulen alla lainest-ja selja taga, ahtris kukub mühinaga laine!!!.See tähendab, et naeratus tuleb näole vahepeal! Ja iga kord mõtlen, jee!mis ma just teen,nii tore, uskumatu, kas tõesti ma just tegin seda???Hakkab asja saama vaikselt-vaikselt! See on ofcourse köki-möki ja algeline lainesurf, aga no ikka teeb rõõmu.Midagi ma teen valesti täitsa, üks instruktor binokliga vaatas ja ütles, aga ma ei saanud aru, mida ma tegema pean ja mis valesti on, pean mingi tunni vist võtma?Aga samas on seesama instruktor minu arust veits kummaline ka, ma olen ta koolitusi jälginud ja ma pole kindel…Lisaks arvab ta, et slaalom ja rsx on üks ja sama, ise on Hawaiil elanud ja Cabo Verdel jne.Võiks ju teada?!lained on nüüd täiesti siledad riffil olnud.Kilpkonnadel oli täna jube vilgas päev, neid oli nii palju igalpool täna ujumas. Ja peale seda kui ütlesin, et windsurfarid on ainult pensionärid, on ikka normaalseid ka peale visanud.Isegi naisi!!!Näiteks 2 itaalia tüdrukut, väga hästi sõidavad, õed.Peaaegu sama tase meil, ainult,et üks teeb pauti nende väikeste asjadega, seda ma ei suuda, aga ta ei sõida riffil!Ja ta kaalub u48kilo, see on ju 14 kg rohkem kui ma.Vbl niimoodi on lihtsam 84liitrisega pautida.Veidi..
Aga arenemisruumi on hullupööra.

Aga arvan, et Cabarete on ideaalne lainesõidu õppimiseks.Tuul käib tavaliselt kella peale ja on iga päev olemas.Esimene vajalik asi.Ja tuul on ühtlane, mõnus, mitte mingit pagitamist pole.Tuul on sideshore ja parem halss. Teiseks lained- alguses kui ei julge kohe minna lainetesse saad hiilida ja vajalikul hetkel tagasi tulla, ehk sõita eespool riffi kus on chopine vesi ja vahel ka sile.kui juba julgemaks lähed, saab minna läbi riffi teisele poole ja seal on lihtsalt suured lained, mis ei murdu ja pole hirmsad, seal ringi keerata ja tagasi tulla läbi riffi.See on see mida mina enamasti praeguseks harrastan.Ja kui juba rohkem hakkab välja tulema, siis sõidad ainult riffil, kus on lained ja siledad lainevahed! Nii, et täiesti ideaalne koht õppimiseks. Lauad millega ma sõidan tavaliselt(Velast) on Starboard Kode ja ma olen nendega nii harjunud nüüd ja meeldivad mulle siinsest valikust kõige rohkem(praeguseks on lemmik 86,sest 80 ja 74 iga päev ei istu mulle, noh, ma ei oska nendega iga päev nagu sõita)JP-sid olen ka proovinud erinevaid, aga vahel on libedad, siis aeglased või liiga freestyle, mis pole minu teema.Starboard Kode istub kõige paremini mulle. Alguses ma mõtlesin, et oo!proovin igast mitmeuimelisi laudu, aga no see on küll väga tulevikumuusika ja jääb ilmselt ära seekord.Kahe uimega Kode on ka, aga kui kuulsin,et see ei lähe nii ruttu glissi kui tavalised, siis loobusin sekundiga, tänan ei julge proovida!

Cabarete meeldib mulle väga, väga tegelikult sellistel põhjustel:esiteks on kariibi meri ja saared mu lemmikpiirkond üldse siiani oln.Loodus, pudelpalmid ja suhkruroog, meri, rannad. Aga selliseid palmisalusid või pigem oleks õigem öelda lõputuid metsi, pole ma veel kuskil näinud, kui Dominikaanis.Siis meeldib mulle muidugi see, et ta(Dominikaan)on hispaaniakeelne.(mitte prantsuse ega inglise ega muu…) kolmandaks on üllatus, et toit on hea!!!Mis on suht oluline asi ja mitte väga tavaline siinkandis. Ja need surfivõimalused, mida ma olen juba korrutanud:surf,sup,kite,purjelaud-et kõike on. Pluss muud activityd:matkata, mägedes, dzunglis, koopad, jalgrsttasõidud, ratsutamised midaiganes ka siinsamas olemas.Ja ülekõige on see, et Cabarete rannas kus on surfiklubid-laenutused on kohe liivast kasvavad palmid, ranna ulatuses, nende palmide all liival kõik restoranid, baarid. Imeromantilised ja ilusad õhtuti.Majutust saad ka 1min jalutuse kaugusel jne (kui tahad lähed kaugemal)See pole ka siin väga tavaline, et sellise surfiparadiisi juures on kõik muu sekundi kaugusel ehk siinsamas olemas! Rohkem ei jaksanud sõita, käed on suht rakkus ja väsinud ja näljane,enam ei naudi sellises olukorras.Aga ahnitsesin nii palju kui jaksasin, sest homsest lähen purjetan veel, sama mis ma eelmises postituses kirjutasin ja surfata mitu päeva ei saa. Nii,et…

See you in the reef!!!12207575814_6b828cea9f_z

Rubriigid: surf, sildid: , , . Salvesta püsiviide oma järjehoidjasse.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s